Not: Bu duyuru, 2020 Kasım itirabiyle Diyanet Burslarından yararlanan tüm bursiyerlere yöneliktir.

Değerli Bursiyer Öğrencimiz,

Türkiye Diyanet Vakfı olarak bursluluk işlemlerinizin ve akademik gelişim takibinizin daha sağlıklı yürütülebilmesi adına 2020-2021 Eğitim-Öğretim Döneminde Diyanet Bursları Yönetim Sistemine (DBYS) geçiş yapıyoruz. Bu nedenle

  1. DBYS’ye aktif kullandığınız bir eposta adresiyle “Kayıt” olmanız,
  2. Kaydolurken kullandığınız e-posta ile üyeliğinizi Etkinleştirmeniz,
  3. Daha sonra “Profilim” alanını (profil resmi de dahil) eksiksiz doldurmanız,
  4. Ayrıca aşağıda sıralanan menüdeki bilgilerinizi de doldurmanız gerekmektedir.

DBYS’ye kaydolurken dikkat edilmesi gereken hususlar:

  1. Sisteme kaydolurken tanımladığınız bazı profil bilgilerinin (TC kimlik no, E-posta, Ad Soyad vb.) daha sonra değiştirilemeyeceğini unutmayınız.
  2. Adınızı ve Soyadınızı TC Kimlik Kartında veya Pasaportunuzda yazdığı şekliyle tanımlayınız.
  3. Sizi şu anda dahil olduğunuz bursluluk programlarıyla ilişkilendirmek adına “Kimlik Kartı numarası giriş” alınana TC kimlik numaranızı eksiksiz ve doğru bir şekilde yazınız. Henüz TC Kimlik numarası almamış öğrenciler, bu alana pasaport numarası yazması gerekir.
  4. Ayrıca size ait ve ulaşabileceğimiz bir telefon numarasını da “Telefon numarası” alanına yazınız. Size, DBYS üzerinde yapılacak tüm bildirimler, verdiğiniz bu telefon numarası ve e-posta adresi aracılığı ile yapılacaktır.

Not: Bursluluk işlemlerinizde aksama yaşanmaması adına, bu işlemlerin 30.11.2020 Saat 23:59 tarihinden önce tamamlandığından emin olunuz. Sisteme kaydolmak için https://dbys.tdv.org

Sistem üzerinde yaşanabilecek problemler ve kayıt esnasında yapılan yanlışlıklara ilişkin düzeltmeler 30.11.2020Saat 23:59 tarihinden sonra yapılacaktır.