2020 Uluslararası Diyanet Bursları Mülakat ve Öğrenci Seçim Süreçleri Bilgilendirme

Sevgili aday öğrenciler,

Türkiye ve Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, Dünya genelinde birçok koruyucu tedbirlerin almasına sebep olmuştur. Bu tedbirlerin başında; sokağa çıkma yasakları, seyahat kısıtlamaları, sınırların kapatılması ve ekonomik düzenlemeler gelmektedir. Özellikle 2020 Mart ayı itibariyle Türkiye’de vakaların görülmeye başlaması, ülkemizde de benzer tedbirlerin alınmasını zorunlu hale gelmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı, misafir ettiği uluslararası öğrencilerin ve siz aday öğrencilerimizin öncelikle sağlığını düşünerek, süreci titizlikle takip etmektedir.

Tüm bu olumsuz durumlara rağmen, Diyanet Bursları Ekibi olarak, salgının kontrol altına alınabileceği ihtimalini göz önünde bulundurup, 2020 Uluslararası Burs Programlarımızın; başvuru, değerlendirme ve tercih aşamalarını daha önce belirttiğimiz iş takvimimize göre uygulamaya çalıştık. Ancak salgının olumsuz etkilerinin devam ettiği göz önünde bulundurulduğunda “Aday Öğrenci Mülakat Süreci”, “Mülakatların Değerlendirmesi” ve “Sonuçların İlan Edilmesi” aşamaları için, birtakım gecikmelerin yaşanabileceği düşünülmektedir.

Söz konusu takvimin netleştirilebilmesi amacıyla; Dünya Sağlık Örgütü, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Dışişleri Bakanlığımızın çalışmaları yakından takip edilmektedir. Bu süreçte sizlerden, diyanetburslari.tdv.org web sayfamızı ve DBYS’ye kayıtlı e-posta kutunuzu takip etmenizi istiyoruz.

Sağlıklı Günler Dileriz.

Your interview will be held between 15/05/2020 – 30/08/2020 if our team reaches your country. When registering with DBYS, make sure that your contact information is correct.

Scholarship Programs Posters

You can download and share the promotional posters in jpg format.